.

.

czwartek, 6 lutego 2014

Lustereczko powiedz przecie...

Dzień dobry,
W weekend moja siostra przywiozła lustro, które znudziło jej się w takiej oprawie jakiej jest i było troszkę podniszczone...Obiecując metamorfozę długo myślałam co z tym fantem zrobić..w jakie kolory pójść ..., a wyszło tak :)
   Może najpierw :wyglądało tak już po oczyszczeniu i zabezpieczeniu lustra :)
Teraz mogę napisać, a wyszło tak :)))
 




 

Zrobiłam przetarcia na czerwono, a dodam, że będę bardzo pasować do wnętrza domu mojej siostry.
Mam tylko nadzieję, że jej się spodoba ...Całość jest pomalowana 
brązową farbą akrylową i zabezpieczona
woskiem wybielającym.
To co ...lustereczko powiesz przecie, kto jest najpiękniejszy 
w świecie...?   :) :) :)

wtorek, 4 lutego 2014

Wszystkiego po trosze...

Witajcie,
Dzisiaj u mnie mały misz-masz, bo "Wszystkiego po trosze.." jak napisałam w tytule, a to przez to, że ostatnie dni ozdabiam bardzo rożne rzeczy....szafeczki, szafki na klucze, słoiki, świece, pudełka...ech co kto chce..
Więc na początek świeca i słoiki :)



Pamiętacie moje koty , które pokazywałam w surowym stanie ?
doczekały się metamorfozy :)
A jeden z nich pojedzie do Macieja na cele charytatywne.
 




Tyle wydarzyło się w zeszłym tygodniu choć nie tylko...,a dziś już kolejne prace ozdabiam i choć humor
u mnie nie najlepszy....to praca wre :))) ..ale jutro znów zaświeci 
słońce ...i będzie lepiej :)
Pa!

sobota, 1 lutego 2014

Biel, czerń i szarości..

Hej,
Dziękuję Wam bardzo za tak liczne zainteresowanie ostatnim postem z tutorialem i bardzo miłe komentarze, cieszę się, że mogłam Was zainspirować !!! 
       Wielkie dzięki !!!
A dziś pokażę Wam małą szafkę na klucze oraz chustecznik :) Małą szafkę, ponieważ teraz pracuję nad nieco większą , ale o tym innym razem...
   Szafka: pomalowana na biało w stylu shabby chic.




Bardzo anielsko prawda?
Natomiast chustecznik: góra serwetka, a dół ciemno -szara farba delikatnie pobielona :)



To by było na tyle dziś ...:) Pozdrawiam i życzę Wam 
miłej niedzieli :)

wtorek, 28 stycznia 2014

Pobielone- tutorial :)

Hej!
Pobielone - czyli pokażę Wam krok po kroku jak powstała taca choć może też pełnić funkcję skrzyneczki :) Do mojego bielenia użyłam tylko farb akrylowych, a więc potrzebne są:
-taca, skrzyneczka
-farby akrylowe (brązowa, czarna, biała)
-pędzle

Zaczynamy:
Moja skrzyneczka jest świetnie wykończona i niestety nie zrobiłam zdjęcia surowej.Po pomalowaniu doszłam do wniosku, że zrobię dla Was tutorial :) Rozwodniłam brązową farbę , ponieważ chcę uzyskać efekt bejcy i pomalowałam skrzynkę.
 Do tej farby dodałam kroplę czarnej i pomalowałam brzegi...
Następnie po wyschnięciu całość przecieram papierem ściernym .
 ...a tak wygląda po przetarciu...
Na zdjęciu może nie bardzo to widać, ale farba była na tyle rozwodniona, żeby widać było strukturę drewna pod nią. Brzegi , które pomalowałam na czarno są wyraźnie ciemniejsze.
Teraz możemy przejść do bielenia
za pomocą białej farby nie rozwodnionej i tu ważne
malujemy suchym pędzlem.
Jeśli mamy zbyt dużo farby na pędzlu to wycieramy gdzieś na gazecie.




 Efekt po bieleniu farbą :) mnie bardzo się podoba ! A Wam ?
Kolor przypomina mi kolor cynamonu więc postanowiłam zrobić jeszcze grafikę...też "cynamonową".
Wybrałam motyw wydrukowany na laserówce...
 ...i przykleiłam taśmą malarską w wybranym miejscu...
 Namoczyłam rozpuszczalnikiem "NITRO" i przy pomocy łyżki i płatka kosmetycznego odbiłam wzór :)
 Na namoczony motyw pod łyżkę używam suchego płatka, żeby nie rozmyć wzoru.
I transfer gotowy!


Całość w tym momencie mogłabym zabezpieczyć woskiem bezbarwnym, ale tym razem użyję lakieru, ale dosłownie 
tylko przesmaruję lakierem i zrobię to gąbeczką.


W oryginale taca , skrzyneczka miała fajne sznurkowe uchwyty, ale chciałam nadać jej inny charakter więc 
przywiązałam wstążkę w cynamonową :) kratkę :)
 A tak wygląda już w całości wykończona moja cynamonowa skrzyneczka :)







 Mam nadzieję, że spodobał się Wam mój tutorial i zachęcam do bielenia jak widzicie to nie jest trudne...:)))
                Pozdrawiam i ściskam ...Magda