.

.
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą cudawianki. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą cudawianki. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 2 grudnia 2013

Stroik i trochę kartek :)

Witajcie !
I już grudzień mamy...więc stroik na stół też już przygotowałam. Do środka można wstawić jedną dużą świecę lub trzy mniejsze też pewnie się zmieszczą :) 
 Zastanawiałam się nad kolorem koników czy czasem nie przemalować na brąz, ale znów te białe też dobrze wyglądają... co myślicie ?


                  I kartek u mnie nie zabraknie :)




Tagi na różne okazje ...

i na święta :)

W następnym poście trzecia i ostatnia odsłona ozdób choinkowych, już dziś Was zapraszam !!!

czwartek, 21 listopada 2013

Wianki :)

Witajcie ,
Jakiś czas temu pokazywałam Wam mój pierwszy wianek tutaj i byłam z niego bardzo dumna, bo jakoś wicie wianków było mi obce i nie wychodziło jednym słowem. Dziś natomiast będę się chwalić, a mianowicie zrobiłam aż trzy !!! I dwa pierwsze powstały od samego początku czyli sam wianek z dzikich winorośli uwiłam własnoręcznie :))
 Pierwszy z drewnianym elementami, bombeczkami ma lekko pobielone gałęzie.


 Drugi troszkę większy z jabłuszkami,gwiazdkami i konikiem z tektury do momentu, aż w to miejsce wstawię konika ze sklejki. Nie mam w tej chwili :)



A trzeci zupełnie inny i był inspiracją wianków wełnianych i dzianinowych, których co raz więcej można
oglądać na funpagach i blogach.




Dziękuję za miłe komentarze i uwagi pod ostatnim postem :))
 Dużo dla mnie znaczą !!!
Pozdrawiam :)

piątek, 18 października 2013

Moje woskowanie i jesienne inspiracje :)

W związku z dużą ilością pytań o woskowanie, chciałam Wam przybliżyć arkana mojego woskowania co oczywiście nie znaczy, że własnie tak się go stosuje i nie inaczej. Ja przedstawię Wam MOJE zastosowanie.
A więc używam wosków firmy LIBERON do kupienia w Leroy Merlin ok.30 zł za puszkę, a bardzo wydajny jak na moje potrzeby :)

Wosk nakładam szmatką i koniecznie w rękawiczkach gumowych. Na każdym kawałku drewna wosk wygląda inaczej zobaczcie:
 Tutaj na zwykłej sklejce nałożyłam, a następnie na parę minut odstawiam i potem poleruję również szmatką bawełnianą.
Poniżej prawe serduszko jest już wypolerowane, właściwie nakładanie wosku u mnie wygląda jak pastowanie butów :)
 Wypolerowane :)

Jeśli chcielibyśmy zrobić na tym transfer to ja papierem ściernym wycieram błyszczącą warstwę wosku o tak:
Wyraźnie widać, że lewe jest starte papierem ściernym ja użyłam o grubości 150. Dopiero teraz możemy zrobić transfer. Tak też było z serduchem tutaj tyle, że to drewno, a tu jest sklejka.
Natomiast wosk nakładany na farbę to już inna historia i uważam, że rewelacyjnie wygląda !
 Tutaj tylko jest wosk, wyraźnie widać słoje. 

Natomiast tutaj wosk nałożony na białą farbę akrylową i od razu widać różnicę.                                         
Świecznik też inaczej wygląda, a jest bez farby. Oczywiście zanim zrobiłam transfer (tu akurat na nitro) musiałam zetrzeć wierzch.


Ten ma boki woskowane :) i brzegi "przybrudzone" woskiem.

Na tych skrzyneczkach też jest ciemny wosk na kolorowych farbach.Jedna z zielonym, a druga z miodowym kolorem.

Jak widzicie każdy kawałek drewna wygląda inaczej po zastosowaniu wosku. Więc próbujcie i eksperymentujcie mam nadzieję, że choć trochę Wam przybliżyłam woskowanie :)
A teraz czas na jesienne inspiracje!!!
I WIANEK  :)))


i coś jeszcze :) takie tam :)
Miłego weekendu Wam życzę !!!!



wtorek, 15 października 2013

Mój pierwszy wianek !!!

Hej!
Wierzcie lub nie, ale zrobiłam mój pierwszy wianek, zamierzałam się do tego dość długo, bo nie mam wprawy w wiankowaniu ..heh
Chciałam natomiast, żeby był taki naturalny i całoroczny. Choć pewnie na Święta nieco go zmodyfikuje, żeby pasował do klimatu.
Tymczasem zobaczcie co też wykombinowały moje raczki :)







 Wszystkie elementy wianka uszyłam własnoręcznie więc dlatego nie są idealne (niestety nie mam maszyny) i dodam, że nie lubię szyć, ale chęć posiadania ów wianka była silniejsza ..heh
Zrobiłam też kolejną rzecz dla mojej stałej i niezmiennej wielbicielki...hehehe Natalii. Tym razem skrzynka na wino i pozostałam w beżach i koronkach jak w poprzednich zamówieniach koleżanki :)




 Dziś to tyle, lecę dalej pracować nad postem z serii "krok po kroku"
 Pozdrawiam Was serdecznie !!!
             Buziaki :)))