.

.
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą smakołyki. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą smakołyki. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 15 grudnia 2013

Świąteczny czas

 Coraz bliżej Święta i widzę to na Waszych blogach  jak pięknie wyglądają Wasze domy u mnie też pomalutku robi się Świątecznie.Na początek przystroiłam okno w kuchni :) Kilka czerwonych dodatków i już wygląda inaczej :)

                    Przepraszam za jakość zdjęć.


Udało mnie się również upiec pierniki , a nie są one moją mocną stroną niestety, a oto dowody :)

Poza tym pochwalę się jeszcze zdolnym mężem, bo wyciął piękne choinki z desek, a inspiracją była choineczka od Kasi z Galerii Miau tylko moje troszkę są większe. 



Piękne prawda ??? 
To na tyle u mnie, życzę Wam udanego tygodnia....,a jeszcze się "zobaczymy" przed Świętami. :)  

czwartek, 24 października 2013

Białe szaleństwo i czarny kot :)

Witajcie!
Ostatnio siedzę i siedzę w kuchni i nie tylko przy decu, ale też przy plackach.W sobotę 2 placki, we wtorek 1, ale dwa razy zaszalałam na biało, a mianowicie RAFAELLO !!! Poprosiły mnie siostra i mama więc nie mogłam im odmówić :) Uwielbiam kokosy więc podzielę się z Wami moim przepisem ;)
 Robimy biszkopt mój przepis był już tutaj
Natomiast na krem kokosowy potrzebujemy:
0,5 l śmietanki kremówki 36% 
2 białe czekolady
2 śnieżki na mleko
3 paczki wiórków kokosowych
i to wsio...
Śmietanę na małym gazie grzejemy razem z połamaną czekoladą potem musimy dobrze wystudzić Ja wstawiam jeszcze na trochę do lodówki. Następnie już schłodzone ubijamy z dwiema śnieżkami, 


teraz już tylko wsypujemy wiórki, ale troszkę zostawiamy do posypania na wierzch. Wsypane wiórki już tylko mieszamy z kremem NIE UBIJAMY !!!

 Wykładamy na biszkopt ;) i posypujemy resztą wiórków.
I gotowe! 
Czas na czarnego kota !
To butelki powstały po prostu :)




 Ostatecznie ta butelka wygląda tyci, tyci inaczej otóż na dole zmieniłam wstążkę na granatową w kropeczki :)
Koty, kocurki, kociaki...:)

Tyle dziś u mnie miauuu.... 
Buziole!

niedziela, 29 września 2013

Szarlotka mojej mamy :)

Choć to koniec weekendu i był on dla mnie pracowity, nawet bardzo to nie zabrakło mi czasu na zrobienie pysznej szarlotki :)
Była sobota nawet dość słoneczna i podczas gdy inni domownicy np. pies wygrzewali się na słoneczku :)

Ja umyłam piękne i pachnące sadem jabłka i zabrałam się do pracy.
A do szarlotki potrzebne nam są:
oczywiście jabłka 2 kg
1 łyżka bułki tartej
1 cukier waniliowy
i trochę cynamonu
Na ciasto natomiast potrzebujemy:
4 szkl.  mąki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
3/4 kostki margaryny
1 szkl. cukru
3 całe jaja i 2 żółtka
3 łyżki kwaśnej śmietany
Wykonanie:
Ciasto wyrabiamy ręcznie ze wszystkich składników, aż ładnie nam się wszystko połączy i odstawiamy do lodówki tak długo jak zajmie nam przygotowanie jabłek, a więc
-myjemy jabłka         

            -obieramy

-ścieramy              

 Dodajemy  resztę składników tj. cukier waniliowy, bułkę tartą, cynamon.
 Mieszamy i możemy wyjąć ciasto z lodówki. Dzielimy na pół i rozwałkowujemy tak żeby zmieściło się na blachę i nakłuwamy widelcem.
Następnie kładziemy jabłka tylko musimy je dobrze odcisnąć!
I na wierzch drugą część ciasta :)


Teraz już tylko wkładamy do nagrzanego piekarnika 200 stopni C i pieczemy przez 45 minut :)))
 Posypujemy cukrem pudrem i gotowe .....pychotka ja jem jeszcze ciepłą wtedy smakuje najlepiej !

 SMACZNEGO!!!!

poniedziałek, 9 września 2013

Kubusiowe ciacho :)

Witajcie,
Jak Wam minął weekend? Na słodko? 
Bo u mnie zdecydowanie na słodko, piątek pyszny bezowy tort z malinami u Różanej Ławeczki http://rozana-laweczka.blogspot.com/2013/01/tort-dla-babuni.html nie wspominając o nalewce wiśniowej Pycha!!! W sobotę natomiast sama zabrałam się za słodkości, ale za nasze ulubione ciasto w domu tj. Kubusiowe :) Robimy je na biszkopcie, a zatem ja biszkopt robię tak:

4 jaja 
1 szklanka cukru
4 łyżki mąki ziemniaczanej
4 łyżki mąki tortowej
1 łyżka proszku do pieczenia
4 łyżeczki wody przegotowanej
Miksujemy jaja z cukrem i dodajemy stopniowo resztę produktów, wylewamy na blachę i pieczemy 25-30 min w temp.180 stopni
Następnie robimy budyń:
1 duży kubuś z malinami
2 budynie śmietankowe
Kubusia zagotowujemy, ale odlewamy trochę do rozrobienia budyniu i postępujemy jak byśmy gotowali zwykły budyń.
Po ugotowaniu jeszcze gorący wylewamy na biszkopt.
Teraz musimy poczekać, aż dobrze wystygnie, ponieważ kolejna warstwa to śmietanka kremówka 0,5 l  36%,
którą ubijamy i dodajemy do niej wcześniej wystudzoną galaretkę cytrynową rozpuszczoną w pół szklanki wody.
Tak wygląda nasze cudo kubusiowe :)

Prosty i smaczny!!!
Polecam! Smacznego!!!
Magda


czwartek, 11 lipca 2013

Słodkości :)

                                          Witajcie !
          Ponieważ pytacie mnie na fb o przepis na drożdżówkę,                  postanowiłam jeszcze przed urlopem podzielić się tym co dobre.
 A więc potrzebne nam są:
10 dkg drożdży
1 cukier waniliowy
1 szkl cukru
4 jajka
1 szkl mleka
1 szkl oleju
5 szkl mąki
Wszystkie składniki wkładamy do miski jedno na drugie tak jak w przepisie!!!
Muszą być przysypane mąką.
Tak odstawiamy na 3 godziny, NIE mieszamy!!!
Po upływie 3 godzin dopiero możemy dobrze wymieszać wszystkie składniki i na blachę. Na wierzch robimy kruszonkę, owoce jakie lubimy i do piekarnika na ok. 40 minut w temp.180*C.

Tak jak cudownie wygląda- tak smakuje!!! :)
POLECAM!!! SMACZNEGO!!!