.

.

piątek, 14 lutego 2014

Walentynki ...

Witajcie kochani,
dzień jak co dzień ..dzień zakochanych..i choć nie jestem zwolenniczką tego święta (wolę tłusty czwartek..hehe), bo miłość celebrować można każdego dnia- to i u mnie LOVE serduszkowe powstało :). Moi chłopcy również poprosili o kartki walentynkowe 
więc mama stanęła na wysokości zadania i zrobiła :) Mam nadzieję, że dziewczętom się spodobają :)
Tak czy inaczej KOCHAJMY SIĘ :)))







 ...i karteczki :)






Dla wszystkich zakochanych piosenka:

Dużo miłości Wam życzę !!!

poniedziałek, 10 lutego 2014

Róże i brązy :)

Witajcie,
Jak Wam minął weekend? Pracowicie? Tak jak u mnie? ...no poza tym imieninowo u mamy :) 
Udało mi się również skończyć kilka zamówionych przedmiotów : szafkę, świeczniki i listownik :)
 Świeczniki miały pasować do chustecznika, który robiłam tutaj 
  i takie też powstały:




Natomiast szafka na klucze miała pasować do starych mebli
mam nadzieję, że tak będzie :) 
Pomalowałam ją na brązowo farbą akrylową, a następnie
całość pokryłam patyną, żeby nadać bardziej rustykalnego 
koloru. Dodałam niewiele białych przetarć, aby 
jeszcze dodać jej lat :)







Tak spodobał mi się wzór na szafce, że postanowiłam
zrobić w tym samym stylu listownik. Tyle, że
po pomalowaniu farbą tym razem całość pokryłam
woskiem w kolorze przydymionego dębu. Z przodu na wzór z różą 
nałożyłam dwuskładnikowy spękacz. 






Nie trzeba nigdy słuchać róż.
Trzeba na nie patrzeć i rozkoszować się 
ich zapachem "
                    Antonine de Saint-Exupery

 Przedmioty , które ozdabiam gorąco POLECAM strona na FB 
"Świat Drewienek"  https://www.facebook.com/iwonainaczej

czwartek, 6 lutego 2014

Lustereczko powiedz przecie...

Dzień dobry,
W weekend moja siostra przywiozła lustro, które znudziło jej się w takiej oprawie jakiej jest i było troszkę podniszczone...Obiecując metamorfozę długo myślałam co z tym fantem zrobić..w jakie kolory pójść ..., a wyszło tak :)
   Może najpierw :wyglądało tak już po oczyszczeniu i zabezpieczeniu lustra :)
Teraz mogę napisać, a wyszło tak :)))
 




 

Zrobiłam przetarcia na czerwono, a dodam, że będę bardzo pasować do wnętrza domu mojej siostry.
Mam tylko nadzieję, że jej się spodoba ...Całość jest pomalowana 
brązową farbą akrylową i zabezpieczona
woskiem wybielającym.
To co ...lustereczko powiesz przecie, kto jest najpiękniejszy 
w świecie...?   :) :) :)

wtorek, 4 lutego 2014

Wszystkiego po trosze...

Witajcie,
Dzisiaj u mnie mały misz-masz, bo "Wszystkiego po trosze.." jak napisałam w tytule, a to przez to, że ostatnie dni ozdabiam bardzo rożne rzeczy....szafeczki, szafki na klucze, słoiki, świece, pudełka...ech co kto chce..
Więc na początek świeca i słoiki :)



Pamiętacie moje koty , które pokazywałam w surowym stanie ?
doczekały się metamorfozy :)
A jeden z nich pojedzie do Macieja na cele charytatywne.
 




Tyle wydarzyło się w zeszłym tygodniu choć nie tylko...,a dziś już kolejne prace ozdabiam i choć humor
u mnie nie najlepszy....to praca wre :))) ..ale jutro znów zaświeci 
słońce ...i będzie lepiej :)
Pa!

sobota, 1 lutego 2014

Biel, czerń i szarości..

Hej,
Dziękuję Wam bardzo za tak liczne zainteresowanie ostatnim postem z tutorialem i bardzo miłe komentarze, cieszę się, że mogłam Was zainspirować !!! 
       Wielkie dzięki !!!
A dziś pokażę Wam małą szafkę na klucze oraz chustecznik :) Małą szafkę, ponieważ teraz pracuję nad nieco większą , ale o tym innym razem...
   Szafka: pomalowana na biało w stylu shabby chic.




Bardzo anielsko prawda?
Natomiast chustecznik: góra serwetka, a dół ciemno -szara farba delikatnie pobielona :)



To by było na tyle dziś ...:) Pozdrawiam i życzę Wam 
miłej niedzieli :)